Klub Piłkarski Pogoń 1929 Śmigiel

W końcu wyjazdowe zwycięstwo!

W XII kolejce leszczyńskiej klasy okręgowej Pogoń w końcu odniosła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w obecnym sezonie. Nasi piłkarze okazali się lepsi od zespołu Sokoła Kaszczor wygrywając po emocjonującym spotkaniu 3:2.

Pierwsza połowa to zupełna dominacja naszego zespołu i wzorcowo wykonywane stałe fragmenty gry. W 20 min Damian Wieczorek dośrodkowuje z rzutu rożnego, a bramkę zdobywa Mateusz Krauze. 13 minut później ponownie Damian Wieczorek dośrodkowuje z tego samego miejsca i po uderzeniu głową Rolanda Popieli piłka od poprzeczki zatrzymuje się w bramce. Kolejne minuty to następne ofensywne akcje Pogoni m.in. słupek po przepuszczeniu piłki przez Mateusza Krauze, czy świetna interwencja bramkarza przy strzale Damiana Wieczorka. W 42 minucie pada chyba najładniejsza bramka tego spotkania - nasi piłkarze rozklepali obronę gospodarzy i całą akcję wykończył Mateusz Krauze.

W drugiej połowie Sokół zagrał bardziej ofensywnie, co poskutkowało dwoma bramkami - na 3:1 w 66 minucie bramkę zdobył Jakub Drajerski, a kontaktową bramkę w 85 minucie strzela Sławomir Walachowski. Warto zaznaczyć, że gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego w 60 minucie.
Pogoń mimo świetnych sytuacji nie powiększyła swojego dorobku strzeleckiego w drugiej połowie, jednak po emocjonującej końcówce zdołaliśmy wywieźć 3 punkty z Kaszczoru.

Sokół Kaszczor - Pogoń Śmigiel 2:3 (0:3)

Bramki: Jakub Drajerski (66), Sławomir Walachowski (85) - Mateusz Krauze (20, 42), Roland Popiela (33)

Żółte kartki: Michał Bilawa, Zbigniew Malcher, Konrad Kędziora, Jakub Nadolny - Michał Wojtaszek, Michał Mania, Roland Popiela

Sokół Kaszczor: Szymon Smerdka - Konrad Kędziora, Jakub Nadolny, Adrian Czernicki, Sławomir Walachowski - Patryk Matysik, Zbigniew Malcher, Jarosław Nadolny (65. Jakub Drajerski), Michał Bilawa - Artur Gawlyrczyk (46. Dawid Czernicki), Łukasz Józefowski

Pogoń Śmigiel: Krzysztof Gbiorczyk - Michał Mania, Michał Wojtaszek, Cyprian Borowiak - Sarjan Samol, Krzysztof Kaminiarz, Roland Popiela, Marek Gierczak - Mateusz Krauze (75. Jakub Frąckowiak), Damian Wieczorek (88. Huber Laubach), Michał Marciniak (85. Mateusz Walenczewski)