Klub Piłkarski Pogoń 1929 Śmigiel

Wygrana z Rydzyniakiem

W XIII kolejce leszczyńskiej klasy okręgowej nasz zespół pokonał 4P4S Rydzyniaka Rydzyna 3:1. Wygrana bardzo cieszy, bo Rydzyniak nie przegrał jeszcze spotkania w tym sezonie.

Mecz od początku był bardzo wyrównany, a na pierwszą bramkę musieliśmy czekać aż do 36 minuty. Wtedy Damian Wieczorek dośrodkował z rzutu wolnego, w poprzeczkę uderzył Mateusz Krauze, a całą akcję zakończył uderzeniem głową Marek Gierczak.

Druga połowa lepiej rozpoczęła się dla przyjezdnych - w 48 minucie przepięknym uderzeniem z okolic 30 metra popisał się Emilian Prałat i zdobył bramkę wyrównującą. Końcówka należała jednak do Pogoni, kiedy to w krótkim odstępie czasu zdobywamy dwie bramki. Najpierw w 80 minucie w zamieszaniu po rzucie rożnym bramkę zdobywa wprowadzony w drugiej połowie Tomasz Nawrot. 3 minuty później Damian Wieczorek dośrodkowuje z lewej strony boiska, piłka mija wszystkich w polu karnym i po odbiciu od słupka ląduje w bramce.

Po kolejnym dobrym meczu nasz zespół dopisuje kolejne 3 punkty w tabeli.

Pogoń Śmigiel - 4P4S Rydzyniak Rydzyna 3:1 (1:0)

Bramki: Marek Gierczak (36), Tomasz Nawrot (80), Damian Wieczorek (83) - Emilian Prałat (48)

Żółte kartki: Roland Popiela - Piotr Dembicki, Tomasz Kaźmierczak, Alan Kosiński

Pogoń Śmigiel: Krzysztof Gbiorczyk - Michał Mania, Michał Wojtaszek (65. Tomasz Nawrot), Cyprian Borowiak - Sarjan Samol (65. Hubert Laubach), Krzysztof Kaminiarz, Roland Popiela (82. Mateusz Kozak), Marek Gierczak - Mateusz Krauze, Damian Wieczorek, Michał Marciniak (75. Arkadiusz Dominiak)

4P4S Rydzyniak Rydzyna: Mateusz Rudziewicz - Krzysztof Gumula (83. Dawid Wojtkowiak), Mikołaj Kaźmierczak, Tomasz Kaźmierczak, Alan Kosiński, Marcin Kosiński, Jakub Lorych, Jan Martin, Emilian Prałat, Łukasz Sobecki (46. Piotr Dembicki), Mateusz Tomczak